nakladatelství / vydavatelství

Pas do Hollywoodu

Naše cena: 280 Kč
Běžná cena: 330 Kč
U nás ušetříte: 50 Kč, tedy 15 %

Autor: Michel Ciment
ISBN: 978-80-905624-6-2
Překlad: Antonie Dědečková a Jiří Dědeček
Počet stran: 328
Rok vydání: 2016

John Huston, Billy Wilder, Joseph Mankiewicz, Roman Polanski, Miloš Forman a Wim Wenders v rozhovorech. Pas do Hollywoodu přináší obraz šestice režisérů, kteří stoprocentně komerčně uspěli a zároveň se stali ikonami filmového umění. Jde o strhující příběhy mužů, kteří svou prací usilují o formu nesmrtelnosti navzdory všemu. Filmy, o nichž se tu mluví, zůstaly živé dodnes. Kniha je skutečnou lahůdkou pro milovníky filmu a dočkala se mnoha vydání.
Více…

Jiří Brdečka: Life * Animation * Magic

Naše cena: 350 Kč
Běžná cena: 430 Kč
U nás ušetříte: 80 Kč, tedy 19 %

Autoři: Tereza Brdečková, Jiří Brdečka, Giannalberto Bendazzi, Jiří Kubíček

Anglická verze monografie Jiřího Brdečky je zaměřena na jeho animovanou tvorbu, životní příběh a jejich dobový kontext. Bohatě ilustrovaná zábavná kniha obsahuje dodnes neznámá fakta, dokumenty a fotografie z animovaných filmů dobové portréty a momentky předních českých fotografů, storyboardy a ilustrace Jiřího Brdečky. Podává překvapující a neznámý obraz české poválečné filmové scény.
Je určena všem anglofonním čtenářů se zájmem o velkou českou animaci a její protagonisty, o české umění vůbec. Kniha vychází také jako obsáhlý komentář k sérii dvd s Brdečkovými animovanými filmy (Jiří Brdečka – Animované filmy).

Jiří Brdečka: Animované filmy

Naše cena: 550 Kč
Běžná cena: 600 Kč
U nás ušetříte: 50 Kč, tedy 8 %

Autor: Jiří Brdečka
Formát: 3× DVD
Rok vydání: 2015 – 1. vydání

Luxusně vypravená sada tří dvd obsahuje kompletní animované dílo Jiřího Brdečky, celkem 34 krátkých filmů a bonus, vše s anglickými titulky a výpravným dvojjazyčný bookletem. Brdečka je doma známý především jako autor nesmrtelných komedií, hlavně Limonádového Joea. Jako režisér animovaných filmů je mezinárodně uznávaným klasikem a laureátem nejvyšších ocenění z Cannes, Annecy či San Francisca. Natáčel ve studii Bratři v triku v letech 1948 – 1982. Mezi jeho evergreeny patří Špatně namalovaná slepice, Do lesíčka na čekanou či Lááska, filmy, které okouzlují různorodou atmosférou i výtvarným řešením. Jeho spolupracovníky byli Kamil Lhoták, Jiří Trnka, Zdeněk Seydl, Adolf Born a mnoho dalších.
Více…

Vyprávět příběh

Naše cena: 170 Kč
Běžná cena: 200 Kč
U nás ušetříte: 30 Kč, tedy 15 %

Autor: Jean-Claude Carrière
Překlad: Tereza Brdečková a Jiří Dědeček
Úvodní slovo: Miloš Forman
Foto: Nicole Hálová
Počet stran: 204
ISBN: 978-80-905624-2-4

Vyprávět příběh, kniha, která už dlouho chybí na českém trhu! Legendární scenárista a spisovatel Jean-Claude Carriere, držitel Oscara za celoživotní dílo, vypráví s přehledem a humorem o řemeslu literáta, o své spolupráci s nejvýznamnějšími světovými režiséry, například s Milošem Formanem, Louisem Bunuelem či Peterem Brookem. Toto druhé vydání knihy po dvaceti letech je doplněno krásnými fotografiemi Mistra a předmluvou Terezy Brdečkové.

Nová knižní úprava je dílem Luboše Drtiny.

Více…